  • SWM12-5-EH-P5
SWM12-5-EH-P5
advertisement
Manufacturer No:
SWM12-5-EH-P5
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SWM12-5-EH-P5
Package:
Datasheet:
SWM12-5-EH-P5
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 12W
Step5Bar-code shipping tag
SWM12-5-EH-P5
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SWM12-E (12W)
  • Size / Dimension
    2.17Lx0.98W x 1.44 H 55.0mmx25.0mmx36.7mm
  • Power (Watts)
    12W
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2.4A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    5V
    Europe
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max