  • SWM30-5-EV-P6
SWM30-5-EV-P6
advertisement
Manufacturer No:
SWM30-5-EV-P6
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-SWM30-5-EV-P6
Package:
Datasheet:
SWM30-5-EV-P6
Step5Bar-code shipping tag
SWM30-5-EV-P6
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SWM30-E (30W)
  • Size / Dimension
    2.99Lx1.69W x 1.16 H 75.9mmx42.9mmx29.5mm
  • Power (Watts)
    20W
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    4A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    5V
    Europe
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max