  • SWM30-9-EV-P6R
SWM30-9-EV-P6R
advertisement
Manufacturer No:
SWM30-9-EV-P6R
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-SWM30-9-EV-P6R
Package:
Datasheet:
SWM30-9-EV-P6R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SWM30-9-EV-P6R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SWM30-E (30W)
  • Size / Dimension
    2.99Lx1.69W x 1.16 H 75.9mmx42.9mmx29.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    27W
  • Approval Agency
    CE, TUV
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    9V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max