  • SXN15-48D05-3V3
SXN15-48D05-3V3
advertisement
Manufacturer No:
SXN15-48D05-3V3
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-SXN15-48D05-3V3
Package:
11-SMD Module
Datasheet:
SXN15-48D05-3V3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SXN15-48D05-3V3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    11-SMD Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Published
    2002
  • Series
    SXN15 (15W)
  • Size / Dimension
    1.91Lx1.01W x 0.34 H 48.5mmx25.7mmx8.6mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    11
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    15W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-X11
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    33V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    3A 4.5A
  • Voltage - Output 2
    3.3V