  • SY100EL38LZI
SY100EL38LZI
advertisement
Manufacturer No:
SY100EL38LZI
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-SY100EL38LZI
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
SY100EL38LZI
Description:
Clock Generator 1GHz SY100EL38 Clock Generators 100EL, Precision Edge® Series 20-SOIC (0.295, 7.50mm Width) Surface Mount 3V~3.8V Tube
Step5Bar-code shipping tag
SY100EL38LZI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Supplier Device Package
    20-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2006
  • Series
    100EL, Precision Edge®
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Clock Generator
  • Voltage - Supply
    3V~3.8V
  • Base Part Number
    SY100EL38
  • Output
    Clock
  • Number of Circuits
    1
  • Frequency (Max)
    1GHz