  • T1008-47NG
T1008-47NG
advertisement
Manufacturer No:
T1008-47NG
HK JDW NO:
773-T1008-47NG
Datasheet:
T1008-47NG
Description:
T1008-47NG datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
T1008-47NG
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    47nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    160mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.5GHz
  • Q @ Freq
    55 @ 350MHz
  • Inductance Frequency - Test
    50MHz
  • Height Seated (Max)
    0.089 2.25mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Size / Dimension
    0.106Lx0.098W 2.70mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%