  • T102/66/15-3C90
T102/66/15-3C90
advertisement
Manufacturer No:
T102/66/15-3C90
Manufacturer:
Ferroxcube
HK JDW NO:
299-T102/66/15-3C90
Package:
Datasheet:
T102/66/15-3C90
Description:
FERROXCUBE T102/66/15-3C90 Transformer Cores, Toroid, Toroid, T102, 3C90, 255.32 mm, 267.2 mm
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T102/66/15-3C90
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Material
    3C90
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Outside Diameter
    102 mm
  • Finish
    Uncoated
  • Core Type
    Toroid
  • Diameter
    102.00mm
  • Height
    15.00mm
  • Diameter - Inside
    66 mm