  • T38051-20-0
T38051-20-0
advertisement
Manufacturer No:
T38051-20-0
Manufacturer:
Curtis Industries
HK JDW NO:
213-T38051-20-0
Package:
Datasheet:
T38051-20-0
Description:
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Quick Connect (0.250) 38000 0.375 9.53mm 2 Wall (Dual) 20 Circuits Polypropylene (PP)
Step5Bar-code shipping tag
T38051-20-0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Insulation
    Polypropylene (PP)
  • Operating Temperature
    105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    38000
  • Feature
    Flange
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Rows
    1
  • Voltage - Rated
    300V
  • Pitch
    0.375 9.53mm
  • Current Rating
    20A
  • Wire Gauge
    12-22 AWG
  • Number of Circuits
    20
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG