  • T38160-22-0
T38160-22-0
advertisement
Manufacturer No:
T38160-22-0
HK JDW NO:
213-T38160-22-0
Package:
Datasheet:
T38160-22-0
Description:
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Wire Wrap 38000 0.375 9.53mm 2 Wall (Dual) 22 Circuits Polypropylene (PP)
Step5Bar-code shipping tag
T38160-22-0
  • Mount
    Chassis, Panel
  • Mounting Type
    Chassis, Panel
  • Material - Insulation
    Polypropylene (PP)
  • Terminal Screw Material
    Steel
  • Operating Temperature
    105°C
  • Voltage - Rated
    300V
  • Pitch
    0.375 9.53mm
  • Current Rating
    20A
  • Number of Circuits
    22
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG