  • T63YB253KT20
T63YB253KT20
advertisement
Manufacturer No:
T63YB253KT20
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-T63YB253KT20
Package:
Datasheet:
T63YB253KT20
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole .25watt 25Kohm 10%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T63YB253KT20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    25kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    250mW