  • T7YB472MT20
T7YB472MT20
advertisement
Manufacturer No:
T7YB472MT20
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-T7YB472MT20
Package:
Datasheet:
T7YB472MT20
Description:
Res Cermet Trimmer 4.7K Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 4mm (7 X 6mm) Pin Thru-Hole Tube
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T7YB472MT20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Published
    2005
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Military Standard
    Not
  • Number of Turns
    1
  • Diameter
    7mm
  • Height
    6mm