  • T9GS5L14-18
T9GS5L14-18
advertisement
Manufacturer No:
T9GS5L14-18
HK JDW NO:
797-T9GS5L14-18
Package:
Datasheet:
T9GS5L14-18
Description:
Quantity:
In Stock : 17224
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T9GS5L14-18
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Must Operate Voltage
    13.5VDC
  • Contact Rating (Current)
    20A
  • Must Release Voltage
    1.8VDC
  • Seal Rating
    Sealed - Fully
  • Coil Insulation
    Class F
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Contact Material
    Silver Tin Oxide (AgSnO)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    T9G
  • Published
    2017
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    PC Pin
  • Contact Form
    SPDT (1 Form C)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    360Ohm
  • Operate Time
    15ms
  • Coil Voltage
    18VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    480VAC -Max
  • Coil Current
    50mA