  • T9GS5L24-48
T9GS5L24-48
advertisement
Manufacturer No:
T9GS5L24-48
HK JDW NO:
797-T9GS5L24-48
Package:
Datasheet:
T9GS5L24-48
Description:
Quantity:
In Stock : 40
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
T9GS5L24-48
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Termination Style
    PC Pin, Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Coil Resistance
    2.5kOhm
  • Coil Voltage
    48VDC
  • Switching Voltage
    480VAC -Max
  • Coil Current
    18.8mA
  • Release Time
    22ms
  • Must Operate Voltage
    36VDC
  • Contact Rating (Current)
    20A
  • Must Release Voltage
    4.8VDC