  • T9GV1L14-48
T9GV1L14-48
advertisement
Manufacturer No:
T9GV1L14-48
HK JDW NO:
797-T9GV1L14-48
Package:
Datasheet:
T9GV1L14-48
Description:
Quantity:
In Stock : 4444
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T9GV1L14-48
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Contact Material
    Silver Tin Oxide (AgSnO)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    T9G
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    PC Pin
  • Contact Form
    SPST-NO (1 Form A)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    2.5kOhm
  • Operate Time
    15ms
  • Coil Voltage
    48VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    480VAC -Max
  • Coil Current
    18.8mA
  • Release Time
    22ms
  • Must Operate Voltage
    36VDC
  • Contact Rating (Current)
    30A
  • Must Release Voltage
    4.8VDC