  • T9GV1L24-12
T9GV1L24-12
advertisement
Manufacturer No:
T9GV1L24-12
HK JDW NO:
797-T9GV1L24-12
Package:
Datasheet:
T9GV1L24-12
Description:
Quantity:
In Stock : 148
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T9GV1L24-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Contact Material
    Silver Tin Oxide (AgSnO)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    T9G
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    PC Pin, Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Contact Form
    SPST-NO (1 Form A)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    160Ohm
  • Operate Time
    15ms
  • Coil Voltage
    12VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    480VAC -Max
  • Coil Current
    75mA
  • Release Time
    22ms
  • Must Operate Voltage
    9VDC
  • Contact Rating (Current)
    30A
  • Must Release Voltage
    1.2VDC