  • T9GV5L24-110
T9GV5L24-110
advertisement
Manufacturer No:
T9GV5L24-110
HK JDW NO:
797-T9GV5L24-110
Package:
Datasheet:
T9GV5L24-110
Description:
Quantity:
In Stock : 17191
Step5Bar-code shipping tag
T9GV5L24-110
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Termination Style
    PC Pin, Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Contact Form
    SPDT (1 Form C)
  • Coil Resistance
    13.4kOhm
  • Coil Voltage
    110VDC
  • Switching Voltage
    480VAC -Max
  • Coil Current
    8.2mA
  • Must Operate Voltage
    82.5VDC
  • Contact Rating (Current)
    20A
  • Must Release Voltage
    11VDC