  • TAJA105K016YNJ
TAJA105K016YNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJA105K016YNJ
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TAJA105K016YNJ
Package:
Datasheet:
Description:
1μF 10% 125°C-Max -55°C-Min Tape & Reel (TR)
Quantity:
In Stock : 3727
Step5Bar-code shipping tag
TAJA105K016YNJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Weight
    16.187578mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    1μF
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm