  • TAJC226M010R
TAJC226M010R
advertisement
Manufacturer No:
TAJC226M010R
HK JDW NO:
66-TAJC226M010R
Package:
2312
Datasheet:
TAJC226M010R
Description:
22μF 20% 125°C-Max 1.6Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 2312
Quantity:
In Stock : 8520
Step5Bar-code shipping tag
TAJC226M010R
  • Package / Case
    2312
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.6Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Current - Leakage
    2.2μA
  • Height
    2.6mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm