  • TAJE106K050B
TAJE106K050B
advertisement
Manufacturer No:
TAJE106K050B
HK JDW NO:
66-TAJE106K050B
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
10μF ±10% 1Ohm 2-Termination TANTALUM (DRY/SOLID) 0.005mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TAJE106K050B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TAJ
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm