  • TAJT226K010SNJ
TAJT226K010SNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJT226K010SNJ
HK JDW NO:
66-TAJT226K010SNJ
Package:
Datasheet:
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 2.2μA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAJT226K010SNJ
    Select All
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.2Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    1411
  • Leakage Current
    2.2μA
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    1.2mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Weight
    15.989131mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    10V