  • TAJW476M010R
TAJW476M010R
advertisement
Manufacturer No:
TAJW476M010R
HK JDW NO:
66-TAJW476M010R
Package:
Molded
Datasheet:
TAJW476M010R
Description:
47μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.4Ohm 2-Termination POLARIZED Tantalum 0.0047mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
TAJW476M010R
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.4Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0047mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Length
    6mm