  • TAJY107M010YNJ
TAJY107M010YNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJY107M010YNJ
HK JDW NO:
66-TAJY107M010YNJ
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
100μF ±20% 900mOhm 2-Termination POLARIZED 10μA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TAJY107M010YNJ
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TAJ
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    10μA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    Y
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm