  • TAZB106K010CBSB0000
TAZB106K010CBSB0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZB106K010CBSB0000
HK JDW NO:
66-TAZB106K010CBSB0000
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 8Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk B
Step5Bar-code shipping tag
TAZB106K010CBSB0000
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    1.27mm
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    40mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm