  • TAZB106M004CRSB0800
TAZB106M004CRSB0800
advertisement
Manufacturer No:
TAZB106M004CRSB0800
HK JDW NO:
66-TAZB106M004CRSB0800
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAZB106M004CRSB0800
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    40mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    8000 mΩ
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.27mm