  • TAZB155K015CBSZ0900
TAZB155K015CBSZ0900
advertisement
Manufacturer No:
TAZB155K015CBSZ0900
HK JDW NO:
66-TAZB155K015CBSZ0900
Description:
1.5μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 8Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk B
Step5Bar-code shipping tag
TAZB155K015CBSZ0900
    Bulk
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - electroplated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Depth
    1.27mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    40mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm