  • TAZB335K015CBSZ0800
TAZB335K015CBSZ0800
advertisement
Manufacturer No:
TAZB335K015CBSZ0800
HK JDW NO:
66-TAZB335K015CBSZ0800
Description:
3.3μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 9Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk B
Step5Bar-code shipping tag
TAZB335K015CBSZ0800
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Depth
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9Ohm
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    40mA
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm