  • TAZB335M006CBSZ0000
TAZB335M006CBSZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZB335M006CBSZ0000
HK JDW NO:
66-TAZB335M006CBSZ0000
Package:
B
Datasheet:
Description:
3.3μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 8Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk B
Step5Bar-code shipping tag
TAZB335M006CBSZ0000
    Bulk
  • Published
    2015
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    6V
  • Depth
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    40mA
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm