  • TAZD105J035CBSZ0000
TAZD105J035CBSZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZD105J035CBSZ0000
HK JDW NO:
66-TAZD105J035CBSZ0000
Package:
D
Description:
1μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 6.5Ohm 2-Termination TANTALUM 0.001mA Bulk D
Step5Bar-code shipping tag
TAZD105J035CBSZ0000
  • Package / Case
    D
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
  • Weight
    45mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Depth
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.5Ohm
  • Size Code
    1510
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    40mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm