  • TAZD475K015CWSZ0000
TAZD475K015CWSZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZD475K015CWSZ0000
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TAZD475K015CWSZ0000
Package:
D
Datasheet:
Description:
4.7μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm Tray D
Step5Bar-code shipping tag
TAZD475K015CWSZ0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    D
  • Weight
    45mg
  • Packaging
    Tray
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Depth
    2.54mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm