  • TAZD475M015CBSZ0000
TAZD475M015CBSZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZD475M015CBSZ0000
HK JDW NO:
66-TAZD475M015CBSZ0000
Package:
D
Datasheet:
Description:
4.7μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm 2-Termination TANTALUM 0.001mA Bulk D
Step5Bar-code shipping tag
TAZD475M015CBSZ0000
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    D
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Weight
    45mg
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Depth
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Size Code
    1510
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm