  • TAZD684K050CBSZ0900
TAZD684K050CBSZ0900
advertisement
Manufacturer No:
TAZD684K050CBSZ0900
HK JDW NO:
66-TAZD684K050CBSZ0900
Package:
D
Datasheet:
Description:
680nF 2-Termination TANTALUM 0.001mA Bulk D
Step5Bar-code shipping tag
TAZD684K050CBSZ0900
  • Package / Case
    D
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
  • Weight
    45mg
  • JESD-609 Code
    e4
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Size Code
    1510
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    40mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    7000 mΩ
  • Length
    3.81mm
  • Width
    2.54mm