  • TAZE106M015CBSZ0900
TAZE106M015CBSZ0900
advertisement
Manufacturer No:
TAZE106M015CBSZ0900
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TAZE106M015CBSZ0900
Package:
E
Datasheet:
Description:
10μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 4Ohm 2-Termination TANTALUM 0.002mA Bulk E
Step5Bar-code shipping tag
TAZE106M015CBSZ0900
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    E
  • Surface Mount
    YES
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Weight
    65mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Depth
    2.54mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Size Code
    2010
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    60mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm