  • TAZE226K010CRSB0023
TAZE226K010CRSB0023
advertisement
Manufacturer No:
TAZE226K010CRSB0023
HK JDW NO:
66-TAZE226K010CRSB0023
Package:
Datasheet:
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.003mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAZE226K010CRSB0023
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    80mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    2000 mΩ
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    2.54mm