  • TAZE226M010CBSZ0900
TAZE226M010CBSZ0900
advertisement
Manufacturer No:
TAZE226M010CBSZ0900
HK JDW NO:
66-TAZE226M010CBSZ0900
Package:
E
Datasheet:
Description:
22μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2Ohm 2-Termination TANTALUM 0.003mA Bulk E
Step5Bar-code shipping tag
TAZE226M010CBSZ0900
    8 Weeks
  • Package / Case
    E
    TANTALUM
  • Weight
    65mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e4
    2
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    2.54mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    80mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm