  • TAZF336M010CBSZ0000
TAZF336M010CBSZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZF336M010CBSZ0000
HK JDW NO:
66-TAZF336M010CBSZ0000
Package:
F
Description:
33μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.003mA Bulk F
Step5Bar-code shipping tag
TAZF336M010CBSZ0000
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    F
  • Weight
    125mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    3.43mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Size Code
    2214
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    100mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm