  • TAZF336M015LBSC0900
TAZF336M015LBSC0900
advertisement
Manufacturer No:
TAZF336M015LBSC0900
HK JDW NO:
66-TAZF336M015LBSC0900
Package:
F
Description:
33μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.005mA Bulk F
Step5Bar-code shipping tag
TAZF336M015LBSC0900
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    F
  • Weight
    125mg
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - electroplated
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Size Code
    2214
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Ripple Current
    140mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    800 mΩ
  • Length
    5.59mm
  • Width
    3.43mm