  • TAZF686M006CRSZ0800
TAZF686M006CRSZ0800
advertisement
Manufacturer No:
TAZF686M006CRSZ0800
HK JDW NO:
66-TAZF686M006CRSZ0800
Package:
Datasheet:
Description:
68μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAZF686M006CRSZ0800
    J BEND
  • Mounting Feature
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    100mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    1500 mΩ
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm
  • Width
    3.43mm