  • TAZG107K006CBSB0900
TAZG107K006CBSB0900
advertisement
Manufacturer No:
TAZG107K006CBSB0900
HK JDW NO:
66-TAZG107K006CBSB0900
Package:
G
Datasheet:
Description:
100μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.1Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.006mA Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
TAZG107K006CBSB0900
  • Package / Case
    G
    Bulk
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    6V
  • Depth
    2.79mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Ripple Current
    130mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm