  • TAZG686K010LBSB0000
TAZG686K010LBSB0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZG686K010LBSB0000
HK JDW NO:
66-TAZG686K010LBSB0000
Package:
G
Datasheet:
Description:
68μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 275mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.006mA Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
TAZG686K010LBSB0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    G
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Weight
    205mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    2.79mm
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    275mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2611
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Ripple Current
    270mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm