  • TAZG686K010LBSB0024
TAZG686K010LBSB0024
advertisement
Manufacturer No:
TAZG686K010LBSB0024
HK JDW NO:
66-TAZG686K010LBSB0024
Package:
Description:
68μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 275mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 6μA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TAZG686K010LBSB0024
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Weight
    204.995402mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    6728
  • Case Code (Imperial)
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    275mOhm
  • Leakage Current
    6μA
  • Ripple Current
    670mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Dissipation Factor
    12 %
  • Height
    2.8mm
  • Length
    6.73mm
  • Width
    2.79mm