  • TAZH107K015LBSB0924
TAZH107K015LBSB0924
advertisement
Manufacturer No:
TAZH107K015LBSB0924
HK JDW NO:
66-TAZH107K015LBSB0924
Package:
H
Datasheet:
Description:
100μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 180mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.015mA Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
TAZH107K015LBSB0924
  • Package / Case
    H
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
  • Weight
    335mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Depth
    3.81mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    180mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.015mA
  • Ripple Current
    370mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm