  • TAZH226K025CBSB0824
TAZH226K025CBSB0824
advertisement
Manufacturer No:
TAZH226K025CBSB0824
HK JDW NO:
66-TAZH226K025CBSB0824
Package:
H
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.006mA Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
TAZH226K025CBSB0824
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    3.81mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Ripple Current
    160mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    H
    J BEND
  • Mounting Feature
  • Weight
    335mg
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C