  • TAZH476K010CBSC0045
TAZH476K010CBSC0045
advertisement
Manufacturer No:
TAZH476K010CBSC0045
HK JDW NO:
66-TAZH476K010CBSC0045
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.005mA Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
TAZH476K010CBSC0045
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    H
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Ripple Current
    160mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    900 mΩ
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm