  • TAZX336K025LBSB0900
TAZX336K025LBSB0900
advertisement
Manufacturer No:
TAZX336K025LBSB0900
HK JDW NO:
66-TAZX336K025LBSB0900
Package:
X
Datasheet:
Description:
33μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 130mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.01mA Bulk X
Step5Bar-code shipping tag
TAZX336K025LBSB0900
    12 Weeks
  • Package / Case
    X
    Bulk
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    130mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Ripple Current
    500mA
  • Height
    2.74mm
  • Length
    6.93mm
  • Width
    5.41mm