  • TAZX476K020LBLC0845
TAZX476K020LBLC0845
advertisement
Manufacturer No:
TAZX476K020LBLC0845
HK JDW NO:
66-TAZX476K020LBLC0845
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.01mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TAZX476K020LBLC0845
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Ripple Current
    540mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    110 mΩ
  • Height
    2.74mm
  • Length
    6.93mm
  • Width
    5.41mm