  • TB522-080.0M
TB522-080.0M
advertisement
Manufacturer No:
TB522-080.0M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-TB522-080.0M
Package:
10-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TB522-080.0M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Series
    TB
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    TCXO
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    80MHz
  • Frequency Stability
    ±1ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 2.4mm
  • Operating Frequency
    80MHz
  • Rise Time-Max
    8ns
  • Fall Time-Max
    8ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Max Supply Current
    12mA
  • Height
    2.0066mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm