  • TBCL225K010CBMC0045
TBCL225K010CBMC0045
advertisement
Manufacturer No:
TBCL225K010CBMC0045
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TBCL225K010CBMC0045
Package:
Datasheet:
Description:
2.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min
Step5Bar-code shipping tag
TBCL225K010CBMC0045
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    2.012816mg
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    850μm
  • Length
    1.6mm