  • TBJA106J010CRSB0000
TBJA106J010CRSB0000
advertisement
Manufacturer No:
TBJA106J010CRSB0000
HK JDW NO:
66-TBJA106J010CRSB0000
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJA106J010CRSB0000
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TBJ(DSCC)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    1206
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    3000 mΩ
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm