  • TBJA106M016LRSC0000
TBJA106M016LRSC0000
advertisement
Manufacturer No:
TBJA106M016LRSC0000
HK JDW NO:
66-TBJA106M016LRSC0000
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJA106M016LRSC0000
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Size Code
    1411
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    1000 mΩ
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm