  • TBJB106K020LRSC0924
TBJB106K020LRSC0924
advertisement
Manufacturer No:
TBJB106K020LRSC0924
HK JDW NO:
66-TBJB106K020LRSC0924
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0007mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJB106K020LRSC0924
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.0007mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    500 mΩ
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm